Ərdoğan: "CHP bələdiyyələrindəki korrupsiya Braziliya seriallarından daha çox material verərdi"
“Bizi qanunsuz yollarla məğlub etməyə çalışanları, millətin rifahına və əmin-amanlığına qarşı edilən hər cür təxribatları unutmadıq və unutmayacayıq”.
Bakupost.az xəbər verir ki, bu fikirləri Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Ədalət və İnkişaf Partiyasının parlamentdəki qrup toplantısında İstanbul Bələdiyyə sədri Əkrəm İmamoğlunun həbsindən sonra ölkədə baş verən son hadisələri şərh edərkən deyib.
“İstanbulun böyük şəhər bələdiyyələri və bəzi mahal bələdiyyələri ilə birlikdə korrupsiya, oğurluq və qəsbkarlığın kitabını yazdıqları aydın olur. Torbalardakı iri turplar ətrafa səpələnəndə millət bir yana qalsın, öz qohum-əqrəbalarının üzlərinə belə baxa bilməyəcəklər.
İstanbulda CHP bələdiyyələrində baş verən korrupsiya ilə bağlı serial çəkməyə çalışsaydınız, Braziliya seriallarından daha çox materialla qarşılaşardınız”, - Ərdoğan belə deyib.