Moskva ilə gərginliyə hazır olmalıyıq: Mehdiyev və digərlərinə qarşı istintaq başlamalıdır - VİDEO
"Azərbaycan Rusiya ilə münasibətlərdə hücum diplomatiyasına üstünlük verməlidir. Bəzən deyirlər ki, Rusiya ilə qarşıdurma bu ölkədəki azərbaycanlı iş adamlarına, miqrantlara problem yaradacaq. İnanın ki, Rusiyaya müqavimət olmasa, onsuz da oradakı azərbaycanlılara problem yaranacaq. Ona görə də geri çəkilmək düzgün deyil. Türkiyə ilə konfederasiya məsələsi, münasibətlərin ən üst səviyyə çatdırılması məsələsi də nəzərdən keçirilməlidir".
Bu fikirləri BTV-nin efirində sabiq baş nazir, Azərbaycan Xalq Partiyasının sədri Pənah Hüseyn səsləndirib.
O, müsahibəsində ABŞ-Rusiya danışıqları, Zelenskinin Ərdoğanla görüşü, Ukrayna və Azərbaycanı gözləyən təhlükələr, eləcə də ölkəmizdə gündəmdə olan agent qalmaqalı, konstitusiya dəyişiklikləri və digər məsələlərlə bağlı fikirlərini bölüşüb.
P.Hüseyn hökumətə bir sıra təkliflər verib, eləcə də Azərbaycanda Rusiyanın adamı kimi tanınan Ramiz Mehdiyev, Nəcməddin Sadıkov və digər şəxslər barədə cinayət işi açılması və istintaq aparılmasının vacib olduğunu vurğulayıb.